קונסרבטוריון כפר ורדים | ברכת הורים לקונצרט סיום תשע"א

ברכת הורים לקונצרט סיום תשע"א

התבקשתי לברך בשם הורי התזמורת. אז קודם כל כדאי שנבחין בבעלי התפקידים פה. אנחנו רק הורי הנגנים. אבי התזמורת, לפחות עד לרגע זה, הוא ראובן מלאך ולפני שנפליא את מכותינו בראובן אני מרגיש חובה עמוקה להודות מקרב לב לאמא של התזמורת. מי אם לא אַלָה? ... האחת והיחידה שמנהלת את המשרד ביד רמה עם לב חם ואיכפתי ובלעדיה הכל היה נראה אחרת. ממש אמא. אם מדברים על קרובים אז אפשר ורצוי בהחלט להכיר תודה ל"דוֹד" של התזמורת, נשיא התזמורת, זאב קלינסקי, שכבר מזמן אין לו ילד שמנגן פה, והוא מגויס כל הזמן לשמור ולדאוג ולהשיג לתזמורת כל מה שאפשר וכמו שרובינו יודעים, על כך יש לו זכויות רבות.

תשעה עוזבים השנה, והיצור החי הזה שקוראים לו תזמורת הולך ומשתבח עם הזמן למרות הזעזועים שהוא חוטף כל שנה.

איך זה קורה?
התשובה פשוטה. ראובן מלאך. האיש הזה עובד ללא לאות. עו"ד, מנהל בי"ס למוזיקה, מנצח ואפילו נהג אוטובוס לטובת התזמורת. אני לא יודע אם הוא חתול וכמה נשמות יש לו, אבל הוא שֹם פה בתזמורת יותר מנשמה אחת.
ראובן! המשפחה שהקמת פה היא הבית השני ולפעמים אפילו הראשון להרבה מחברי התזמורת.
"אבל אמא, ראובן אמר שצריך..." לא משנה מה!!! אי אפשר להתווכח עם זה.
לקחת ילדים רכים באמצע ביה"ס היסודי ובמהלך 9-10 שנים הפכת אותם למשפחה-צבאית-לוחמת, בשרות המוסיקה והקהילה.
לוחמים אחד עבור השני ולוחמים להצליח. בזכותך איכפת להם לא רק מעצמם. לטעמי, אין דבר יותר יקר מזה.

אזכיר רק קטע קטן מ"השביתה" שגזרת על עצמך לפני שנתיים, כי הרגשת שחברי התזמורת מזלזלים ולא מתאמנים מספיק. הודעת שלא תגיע לחזרות, והבוגרים יותר לקחו את העניינים לידיים כי הבינו שעליהם חובת ההוכחה. הם ניהלו חזרות וניצחו על התזמורת והתארגנו - היית גאה בהם. ומאיפה זה בא להם? מהדרך החינוכית שלך.
תמיד אמרת לי שאתה פשוט רוצה לתת מסגרת נוספת לנוער, שלא ימצא עצמו בחוסר מעש ויגיע למחוזות מסוכנים של התנגשות עם נורמות או חוק.
לא ראובן! זו אינה עוד מסגרת תעסוקתית לנוער.
אנחנו יודעים שערכיות וקהילתיות נמצאים פה לא פחות מאשר בצופים, והמזל הוא שאתה פה לתת לזה ביטוי ולכוון את הדרך.
תודה ראובן על הכל.
על האתגר שלקחת על עצמך וההצלחות שהתזמורת נחלה ונוחלת תחת שרביטך.
רק שתדע לך שיחד עם זה שמבחינתי היעד יגיע בשנה הבאה... והמבין יבין..., אני מקווה שהתזמורת תמשיך להיות לשנים רבות מקום איכותי ומיוחד עבורנו.
ואם דיברנו על משפחה-צבאית-לוחמת אז בשם כל ההורים, אני מצדיע לך. תודה!